Dlaczego warto skorzystać z naprawy lamp LED?

Naprawa lamp LED – da się czy nie?

Gdy jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu wyposażonego w lampy wykonane w technologii LED, możesz spać spokojnie. Ich naprawa jest możliwa. Elektronicy z rynku motoryzacyjnego w zależności od usterki mogą wymienić pojedynczy element świetlny czy wymienić ciosy lutowane do płytek zasilających. Co to oznacza w praktyce? Zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych. 

Zła wiadomość jest taka, że nie każdy mechanik sobie w tym poradzi. Robocizna wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi, a więc nie jest tania. Dobrą wiadomością jest to, że same diody LED nie są drogie. Przy wypaleniu się małej ilości elementów świetlnych, cena ingerencji mechanika potrafi zamknąć się w granicach 100-200 złotych. To nie jest nadmierne obciążenie dla kieszeni kierowcy.

 

Regeneracja lamp Led, dlaczego warto skorzystać?

Każda lampa, nawet najwyższej jakości po dłuższym czasie eksploatacji jest urażona na zniszczenia. Może zmatowieć lub zżółknąć. To efekt działania czynników atmosferycznych – deszczu, słońca i piasku, który niszczy jej zewnętrzną warstwę. Co jakiś czas dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, warto wypolerować reflektory w aucie.

Nie tylko warstwa zewnętrzna wpływa na jakość poruszania się na drodze. Życie reflektora skracają też agresywne środki myjące stosowane w myjniach i sól, którą posypywane są zimą drogi. Właściciele samochodów przez swoją ignorancję i brak wiedzy skutecznie niszczą reflektory przez mocowanie nieodpowiednich żarówek.

Polerowanie reflektorów to skuteczny sposób na poprawienie oświetlenia w trakcie jazdy o zmierzchu. Proces ten polega na usunięciu mechanicznym powłoki osadzonej na lampie. Następnie następuje polerowanie, a na samym końcu lampa zabezpieczana jest przed szkodliwym promieniowaniem UV.

 

Co robić, gdy lampa LED wydziela nikłą wiązkę światła?

Gdy reflektor wydziela zbyt słabą wiązkę światła, jazda po zmierzchu jest nie tyle mało komfortowa ile wysoce niebezpieczna. W tym przypadku należy wypolerować odbłyśnik w reflektorze i soczewkę (jeśli takowa się w nim znajduje). Soczewka lampy lodowej czyszczona jest przy użyciu rozpuszczalnika. Jej pojedyncze elementy zostają dokładnie umyte np. przy użyciu wody destylowanej.

Regeneracja reflektorów ledowych dotyczy lamp zarówno z aut klasy premium, jak i mniej prestiżowych marek. Mimo tego, że po jakimś czasie lampy LED mogą ulec wypaleniu, można zregenerować stare odbłyśniki, a reflektor po takiej regeneracji działa jak nowy.