Polerowanie samochodu, czyli jak to się robi?

 

Jak myć samochód, aby go nie uszkodzić?

Nie korzystaj z myjni szczotkowych, ponieważ drobiny piasku, których używa się do ścierania lakieru mogą powodować uszkodzenia karoserii. Pamiętaj o tym, żeby rozpocząć mycie samochodu pianą do tego celu świetnie nadaje się pianownica ręczna lub dedykowana do myjki ciśnieniowej. Nakładaj pianę od dołu samochodu po dach.

Proces mycia nie uda się w pełni, jeżeli nie skorzystasz z odpowiedniego narzędzia przeznaczonego do mycia samochodu bardzo dobra jest rękawica z mikro włókien albo z wełny.

Jeżeli chcesz, aby twoje auto nabrało wspaniałego połysku przygotuj 2 wiadra do pierwszego nalej wody i szamponu samochodowego, a drugie posłuży ci do płukania rękawicy. Pamiętaj, żeby na jego dnie znajdował się separator brudu. Kolejną rzeczą, jaką możesz zrobić, aby twój samochód świetnie wyglądał jest nałożenie powłoki ceramicznej, ale wykonaj tę czynność po korekcie lakieru.

Polerowanie jest bardzo użyteczne, gdy chcesz pozbyć się swirli i oksydacji lakieru są to najczęstsze uszkodzenia, które wynikają z eksploatacji samochodu. Swirle to nic innego jak rysy, które można zobaczyć podczas intensywnie świecącego słońca natomiast oksydacja to zmatowiały lakier, jest ona najczęściej spotykana podczas używania starszych lakierów akrylowych i metalizowanych. Jeżeli miałeś stłuczkę, a lakiernik nie poradził sobie wystarczająco dobrze z usunięciem rys po wypadku to często pojawia się morka, która jest rezultatem złego lakierowania.

Trudno się jej pozbyć, ale nie jest to niemożliwe należy do tego użyć maszyny polerskiej, ale za nim to zrobisz powinieneś użyć papieru wodnego i samemu usunąć fakturę lakieru. Często urządzenia służące do polerowania posiadają krążki, które nadają się do korekty lakieru na płaskich powierzchniach jednak krawędzie karoserii wypoleruj sam, ponieważ nie narazisz się wtedy na przetarcia. Normalną rzeczą jest to, że skorzystanie z papieru wodnego zmatowi lakier połysk samochodowi nadasz później do tego przeznaczoną pastą, gąbką bądź futrem. Wiedz o tym, że grubszy papier lepiej usuwa morkę, ale pozostawia poważne rysy, które ciężko się usuwa.

A co w przypadku, gdy wystąpiły hologramy

Hologramy są to najprościej mówiąc ślady używania maszyny polerskiej, jeżeli mamy z nimi do czynienia zastanów się, czy wszystkie swirle i oksydacja została usunięta? W przypadku, gdy rzeczywiście miało to miejsce, przygotuj pastę wykończeniową oraz gąbkę i usuń hologramy natomiast jeżeli znajdują się głębsze rysy należy wszystko zacząć od nowa.